6 Січня 2023

Кому вигідний скандальний Закон 5655?

13.12.2022 було прийнято закон «Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності».
Закон – один із кроків в реформі містобудування, покликаний забезпечити діджиталізацію всіх дозвільних процедур в будівництві та ліцензування суб’єктів містобудівної діяльності.
В умовах воєнного стану важлива правова визначеність всіх понять та чітко прописані процедури.
Законотворці намагалися втілити в законі позитивні напрацювання, проте є ряд недоліків.
Зокрема – зменшення ролі державного і місцевого містобудівного контролю та створення приватних  ДАБІ  дасть можливість забудовникам контролювати самих себе.
Спрощення процедури погодження містобудівної документації з органами культурної спадщини може негативно вплинути на будівництво у межах історичних ареалів міст.
Закон легалізує все самочинне будівництво, яке було створено до вступу закону в дію.
Професійні спільноти обговорюють багато інших норм закону, які, на їх думку, потребують доопрацювання.
З більшістю зауважень ми, як представники громадського суспільства та організація, яка багато років бореться з незаконним будівництвом в місті Одеса, безперечно погоджуємося.
Все ж, нам хочеться вірити, що Україна заслуговує на найкраще законодавство та рівні і справедливі умови для всіх учасників процесу містобудування вже сьогодні.
Тому ми звернулися до народних депутатів України з проханням надати нам роз’яснення щодо норм закону, які на нашу думку потребують особливої уваги. Чекаємо відповідь, про що проінформуємо вас додатково.
post img
post img
post img
post img